Ana içeriğe atla

 

2022-2023 Güz Yarıyılı Lisansüstü öğrenci alımı (II.Alım) yapacak programlarımıza 08 Ağustos-16 Ağustos 2022 tarihleri arasında online başvuru sistemimiz üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sistemi ve süreci ile ilgili sorularınız için enstitümüze eposta gönderebilir (iae@asbu.edu.tr) veya telefon edebilirsiniz (0312 596 4653-4866).

 

» Başvuru Şartları ve Kontenjanlar İçin Tıklayınız.
» Başvuru Süreci Takvimi İçin Tıklayınız.
» Başvuruda Gerekli Belgeler İçin Tıklayınız.
» Online Başvuru İçin Tıklayınız.

 

BAŞVURUDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

1. Başvuru esnasında sisteme sadece 1 (bir) adet mezuniyet bilgisi girilmesi ve 1 (bir) adet mezuniyet belgesi yüklenmesi gerekmektedir. (Fakat Lisans mezuniyet koşulu olan doktora programlarına hem lisans hem de yüksek lisans bilgileri girilecek ve belgeleri yüklenecektir.)

2. Başvuru sistemine tüm bilgiler girildikten ve belgeler yüklendikten sonra en son sayfadaki "Program Tercihleri" kısmından başvurmak istediğiniz programları seçmeniz (en fazla 2 program seçilebilir) ve "Bu başvuruda beyan etmiş olduğum tüm bilgilerimin doğru olduğunu onaylıyorum. Beyan etmiş olduğum bilgilerimin yanlış olması durumunda kaydım yapılmış ise; kaydımın silinmesini kabul ediyorum." ibaresini tıklayarak başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz değerlendirmeye alınamaz. 

3. Adayın not ortalaması 100' lük sisteme göre değerlendirilir. Adayın mezun olduğu yükseköğretim kurumundan alacağı onaylı transkriptteki 100'lük notu esas alınır. Transkriptte, 100' lük notu gösterilmeyen adaylar için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının not dönüşüm tablosu kullanılır. Eşdeğerliklere ulaşmak için tıklayınız. 

4. ALES Sonuç Belgesinin geçerlilik süresi beş (5) yıldır.

5. Geçerlilik süresi belirgin olmayan KPDS, ÜDS,  YDS, e-YDS, YÖKDİL ve e-YÖKDİL sınav sonuçlarının geçerlilik süresi sınav tarihinden itibaren beş (5) yıldır.

6. Doktora / Sanatta Yeterlik / Tıpta Uzmanlık / Diş Hekimliğinde Uzmanlık / Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık / Eczacılıkta Uzmanlık mezunlarının yüksek lisans ve doktora başvurularında, ALES şartı aranmaz. Bu adayların ön değerlendirme ve genel değerlendirme hesaplamasında ALES puanı 70 (yetmiş) puan olarak değerlendirilir. 

7. 06/02/2013 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olan veya mezun olan öğrenciler doktora programına başvuru yapabilir.

 

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.