Ana içeriğe atla

 

>> 2022-2023 Bahar yarıyılı lisansüstü öğrenci alımı ön değerlendirme sonuçlarına göre Bilimsel Değerlendirme Sınavına girmeye hak kazanan adayların listeleri program bazında olmak üzere aşağıda sunulmuştur.

>> Ön Değerlendirme Sonuçlarına itirazlarınızı 08 Ocak 2023 günü saat 17:00'a kadar Enstitümüz mail adresine (iae@asbu.edu.tr) imzalı dilekçenizi tarayarak e-posta ile iletebilirsiniz. 

>> Lisansüstü bilimsel değerlendirme sınavları 10-13 Ocak 2023 tarihleri arasında program bazında yüz yüze veya çevrim içi  (online) olarak gerçekleştirilecektir. Bilimsel Değerlendirme sınavlarının tarih, saat ve yer bilgileri listelerde belirtilmiştir.

>> ASBÜ Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 10. Maddesi uyarınca başvurusu kabul edilen adaylar içerisinden ön değerlendirme puanına göre yapılan sıralamada en yüksekten başlamak üzere kontenjanın beş (5) katı kadar aday çağrılır.

>> Adaylar online başvuru sisteminden başvuru durumlarını ve diğer bilgilerini kontrol edebilirler.

>> Not durum belgelerinde 100'lük not sistemine göre belirlenmiş notu bulunan adayların mevcut notları esas alınmıştır.4'lük not sistemine göre girilen not ortalamaları Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının dönüşüm tablosuna göre otomatik olarak sistem tarafından 100'lük nota çevrilmiştir.

>> Sınavların içeriği ve diğer tüm detayları her bir programın yetkili kurulu tarafından belirlenmektedir. Bu konularla ilgili sorularınız için program görevlileri ile iletişime geçebilirsiniz. Program koordinatörlerinin iletişim bilgilerine, Program sayfalarından ulaşabilirsiniz.

 

Doktora Programları

>> Temel İslam Bilimleri Doktora Programı Ön Değerlendirme Sonuçları İçin Tıklayınız.

Tezli Yüksek Lisans Programları

>> Temel İslam Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı Ön Değerlendirme Sonuçları İçin Tıklayınız.

>> İslam Ekonomisi ve Finansı (İngilizce) Programı Tezli Yüksek Lisans Ön Değerlendirme Sonuçları İçin Tıklayınız.

Tezsiz Yüksek Lisans Programları

>> İslam Ekonomisi ve Finansı Tezsiz Yüksek Lisans Programı  (İkinci Öğretim) Ön Değerlendirme Sonuçları İçin Tıklayınız.

 

 

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.